Dovolená s dětmi

Dovolená s dětmi

Katalog - Dovolená s dětmi

Hledáte lokalitu, kde by se vaše děti o dovolené nenudily? Oblast, kde bude o jejich zábavu spojenou s poznáváním postaráno? Hledáte místo s nabídkou atraktivních zážitků a nenáročných terénů pro celou rodinu? Liberecký kraj vám může i toto nabídnout.

Pokud rádi chodíte do zoologických zahrad, pak navštivte tu libereckou, která v roce 2009 oslavila 90 let své existence a patří tak mezi nejstarší ZOO v Evropě, a navíc nabízí skutečné rarity - nejen bílé tygry, ale především takiny čínské, kteří se chovají výhradně v Asii, a pak již pouze v Liberci. Návštěvu liberecké ZOO můžete spojit s prohlídkou sousedící botanické zahrady, která se chlubí světově uznávanou sbírkou masožravých rostlin, a to je téma, které děti milují.

Přátelé divadla by si neměli nechat ujít některé z představení Naivního divadla v Liberci, jehož loutkoherecký soubor tvoří a hraje převážně pro dětské publikum.

Zvídavé a tvůrčí děti najdou v Liberci celoroční rozsáhlou expozici v iQ parku, kde si v praxi ověří přírodní zákony, optické klamy a prověří své znalosti převážně z technických věd. To, co se děti nerady učí ve škole, jim zde bude vzrušující hrou. Pro přátele techniky máme v našem kraji také automuzeum, muzeum ozubnicové dráhy a hornické muzeum. V jizerských horách a Krkonoších máte příležitost navštívit výrobu dřevěných hraček, skleněných vánočních ozdob, anebo různé sklářské dílny. Ve většině těchto prostorů si výrobu můžete sami vyzkoušet. Malí návštěvníci se budou jistě rádi bát exotických živočišných exponátů v českolipském muzeu, nebo je zaujme expozice překrásných polodrahokamů a drahokamů v turnovském muzeu. Větší muzea a galerie ve speciálních dílnách seznamují děti s tradičními řemesly, a to zejména v období Vánoc a Velikonoc.

Liberecký kraj a jeho okolí je plný pohádkových postaviček. V roce 2011 bylo v Doksech otevřeno muzeum Čtyřlístku, v Jičíně můžete navštívit Rumcajsovu ševcovnu. V Českém ráji je pro děti připraveno putování „Za pověstmi Českého ráje“, při kterém vás 12 pohádkových postaviček provede těmi nejzajímavějšími místy oblasti. V okolí Jablonce nad Nisou se můžete vydat na dobrodružné putování doprovázeni skřítky Korálkem a Jablůňkou. V okolí Jablonce nad Nisou, v oblasti Kittelovska, se můžete seznámit s tajemstvím výroby skleněných korálků anebo čarovnou mocí jizerských bylin. Za návštěvu určitě stojí přírodní areál v Radvánovicích u Turnova a také výletní areál v Pěnčíně.

Většina zámků a hradů má pro malé návštěvníky v letní sezoně připravenu řadu atrakcí, děti se můžou těšit na pohádkové prohlídky, ukázku výcviku dravců nebo zábavné historické programy.

Asi nejmocnější legendární postavou našeho kraje je vládce hor Krakonoš. Ten se mnohokrát stal inspirací pohádek a divadelních představení. Náměstí města Jilemnice každoročně zdobí obří sněhový Krakonoš. S živým Krakonošem se můžete setkat každý rok na jaře v Harrachově.

Příroda Libereckého kraje je jako stvořená pro rodinou dovolenou. Okolí Máchova jezera je známé letními pobyty u vody, které si lze zpestřit projížďkou výletní lodí, návštěvou okolních hradů (Bezděz) a zřícenin (Jestřebí), nebo nenáročným cyklovýletem.V Českém ráji prožijete příjemný odpočinek u zdejších rybníků spojený s výlety do skalních měst nebo návštěvou Bozkovských dolomitových jeskyní. Pro odvážnější bude zpestřením pobytu sjezd řeky Jizery na raftech nebo kurzy horolezectví. V Jizerských horách můžete jezdit po cyklotrasách a objevovat krásy zdejších rozhleden. Dobrodružné povahy můžou pátrat po proslulých jizerskohorských pomníčcích. Krkonoše nabízejí náročnější terény pro zdatné děti. Na mnoha místech se děti mohou vyřádit v lanových centrech, na bobové dráze anebo v aquaparcích.

V zimě jsou Jizerské hory a Krkonoše ideálním místem pro výuku lyžování. V každém středisku naleznete kromě mírných svahů, dětského vleku a lyžařské školy také adrenalinovou zábavu, například snowtubing nebo sáňkařské dráhy. Nedaleko Liberce, v obci Jeřmanice byl v roce 2010 vybudován sportovní areál. Kromě bobové dráhy zde najdete čtyřsedačkovou lanovku, sjezdovku vhodnou i pro začátečníky, snowpark a také skikrossovou trať.

Pro rodiny s dětmi je v Libereckém kraji připravena možnost zakoupení výhodných slevových karet BENEFIT a OPUSCARD, díky nimž získáte na svých výletech nejednu slevu.

Více informací o nabídce pro rodiny s dětmi je na www.liberecky-kraj.cz v sekci „Dovolená s dětmi“.

ikona souboruText k vytištění - PDF

28.3.2010 22:36:10 | přečteno 82069x | solcova
28.3.2010 22:36:10 | přečteno 82069x | solcova
 
Copyright © 2008 | Krajský úřad Libereckého kraje | Správce informačního systému Compedium, s.r.o. Liberec | foto: M. Drahoňovský, D. Balogh
Editorial  |  Aktuality  |  Projekty v cestovním ruchu  |  Datový sklad  |  Ocenění  |  Podpořte nás  |  Barevná dovolená  |  Bedekr
Regionální certifikace  |  Napište nám  |  Napište nám  |  Mapa webu  |  Prohlášení o přístupnosti
www.rada-severovychod.cz
load