Vydejte se k našim sousedům

Liberecký kraj leží na hranicích tří států - ; České republiky, Německa a Polska. Zároveň je to odtud kousek i do dalších turisticky zajímavých koutů České republiky a pouhou hodinu cesty do Prahy - ; hlavního města České republiky. Tato poloha nabízí řadu možností dalších jednodenních výletů, které můžete během vaší dovolené v Libereckém kraji podniknout.

Praha - hlavní město České republiky
Historické jádro Prahy je od roku 1992 zapsáno na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Při návštěvě Prahy můžete obdivovat Karlův most, Hradčany a Pražský hrad, Pražský orloj, který se řadí k jedněm z nejstarších orlojů na světě, židovskou čtvrť, Václavské náměstí, Národní muzeum a řadu dalších. Praha se navíc řadí mezi kulturní světové metropole, takže na vás čeká mnoho divadel, kulturních akcí, výstav nebo hudebních vystoupení. Díky mezinárodnímu letišti je hlavní město České republiky snadno dostupné z mnoha kontinentálních i zámořských destinací.
Liberec - Praha 100 km

České Švýcarsko
Chcete-li poznat prostředí nedotčené přírody skalních měst, soutěsek, rozhleden a stolových hor, vydejte se do Českosaského Švýcarska, jež se rozprostírá v blízkosti hranice s Německem. Při toulkách zdejší krajinou se můžete kochat krásou Pravčické brány, největšího přírodního skalního mostu v Evropě, a řadou nádherných skalních vyhlídek v okolí, tyčících se vysoko nad korunami stromů. Můžete zkusit i unikátní plavbu na lodičkách v kaňonu říčky Kamenice. Právem se tato oblast pyšní titulem Evropská destinace nejvyšší kvality 2009, kterou uděluje Evropská komise.
Liberec - České Švýcarsko 60 km

Drážďany - Německá spolková republika
Pokud toužíte poznat ojedinělou krásu Německa, vydejte se do Drážďan. Ne nadarmo se tomuto městu říká Benátky severu. Zwinger, Frauenkirche, královský palác, klenotnice nebo Semperova opera jsou jen malým výčtem toho, co na vás v tomto městě čeká. Drážďany jsou z Liberce dostupné přímým vlakovým spojením, na kterém můžete využít několik druhů cenově zvýhodněných jízdenek.
Liberec - Drážďany 130 km

Zhořelec - Polsko
Město Zhořelec leží na Lužické Nise. Řeka, kterou prochází státní hranice, rozděluje město na německou a polskou část. Na německém území leží větší část města s historickým centrem, menší část na pravém břehu Nisy tvoří samostatné polské město Zgorzelec. Görlitz a Zgorzelec jsou chápány jako jedno evropské město. Zhořelec patří k nejlépe dochovaným historickým městům střední Evropy, v roce 2010 se navíc uchází o titul Evropské město. Nedaleko Zhořelce se nachází město Bad Muskau, které je díky svému parku zařazeno do seznamu Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
Liberec - Zhořelec 50 km

ikona souboruText k vytištění - PDF