Rajské ostrovy, expozice ZOO Děčín

Děčín, 405 02

E-mail: info@zoodecin.cz
Web: www.zoodecin.cz

Expozice Rajské ostrovy je unikátní samostatná expozice děčínské ZOO.
Bonusem pro každého návštěvníka Zoo Děčín je od roku 2006 Expozice Rajské ostrovy. Po předložení vstupenky ze zoo je totiž možné se na plavbu po Rajských ostrovech vydat zcela zdarma. Pro veřejnost byly Rajské ostrovy slavnostně otevřeny 17. října 2006.

Expozice vznikla na místě bývalé Noční zoo Sulawesi v centru města na Teplické ulici. Příchozí se zde setkají s mnoha exotickými živočichy a největším mořským akváriem v Ústeckém kraji. Z původních dvou místností se expozice rozrostla do mnohem větších rozměrů. Vystoupala do čtyř pater a návštěvníkům nabízí unikátní pohled na vybrané světové oblasti a druhy živočichů a rostlin.

Poznáte zde faunu i flóru mořského korálového útesu, živočichy tropických pralesů, polopouští či mangrovových pobřeží. Čekají na vás zvířata jako... klaun očkatý, perutýn ohnivý, krevety, lezci, varan mangrovový, želva černavá, agama vodní, strašilky, leguán kubánský, krajta mřížkovaná,… a spousty dalších!

Po více než třicetileté nucené přestávce tak může Zoo Děčín návštěvníkům opět ukázat různé druhy bezobratlých, ryb a plazů. Úplnou novinkou je tzv. ZooKlub - klubová místnost se stylizovaným nábytkem, která slouží pro setkávání milovníků přírody i cestování, pořádání besed, výstav i výukových programů.

Dovolená s dětmi - nabídka

Poutavě vytvořená expozice zaujme malé i velké návštěvníky.

Školní a zájmové pobyty - nabídka

Speciální programy pro základní i střední školy.

Leden - Duben Po - Ne 9:00 - 18:00
Květen - Srpen Po - Ne 9:00 - 19:00
Září - Prosinec Po - Ne 9:00 - 18:00

Hlavní sezóna (květen - srpen)