Rozhledna Štěpánka

GSM: +420 603 806 473
E-mail: chatapetrolejka@atlas.cz
Web: www.turnovska-chata.cz

Štíhlá osmiboká kamenná novogotická rozhledna bývá nazývána královnou Jizerských hor.

Udržovaná kamenná a cihlová rozhledna z roku 1892 se nachází na vrchu Hvězda ve Vilémovské vrchovině Krkonošských rozsoch. Byla postavena na základech původní stavby knížete Kamila Rohana z roku 1847. Od roku 1847 nese název Štěpánova výšina podle arcivévody Štěpána. Rozhledna je vysoká 20 m, z jejího vrchu je kruhový výhled na české i polské Jizerské hory a Krkonoše.

Přístup: pěšky po značených turistických stezkách z Tanvaldu, Kořenova a Příchovic, autem lze dojet až k chatě Hvězda asi 300 m pod vrcholem.

Poloha: 4 km V od Tanvaldu, 5,5 km JZ od Harrachova, 3,5 km SZ od Pasek nad Jizerou.... 2,4 km po modré turistické značce od Informačního centra v Kořenově, které se nachází v hotelu Příchovice (bývalý Moterest)

Služby: prodej občerstvení a suvenýrů, včetně turistických magnetek, vizitek a známek.

Doplňující informace:
1. ledna – tradiční výstup na rozhlednu.

Za nepříznivého počasí je rozhledna uzavřena!
V mimo uvedené dny a hodiny je možné rozhlednu navšívit po dohodě s provozovatelem
panem Janem Staňkem (tel.: 603 806 473, e-mail:
chatapetrolejka@atlas.cz).

Odkaz na webkamery z rozhledny Štěpánky

Svatby a romantické pobyty - nabídka

Na rozhledně Štěpance je možno uspořádat svatební obřad. Malý obřad (do 10 lidí) se může konat na ochozu rozhledny, větší na skále před rozhlednou nebo na paloučku za ní.

Leden - Březen Po - Ne 10:00 - 16:00
Duben Út - Ne 10:00 - 16:00