Sklářské muzeum Nový Bor

Web: www.glassmuseum.eu

BENEFIT Program

Akceptovány slevové karty: BENEFIT Program, OPUScard, CITYcard
Sleva 50% ze základního vstupného (neplatí pro již zlevněné vstupenky - děti, studenti, ZTP).
BENEFIT Program OPUScard CITYcard
Sklářské muzeum v Novém Boru existuje již více než sto let. Je umístěno v centru města v empírovém domě, jehož vývoj je úzce spjat s bohatou historií výroby a obchodu s českým sklem v oblasti Lužických hor.
Budovu dal postavit sklářský obchodník Jan Kryštof Socher v roce 1804. Kotva v pískovcovém portálu je symbolem zámořského obchodu. Dokládá obchodní aktivity jeho majitelů v zemích střední Ameriky v 1. polovině 19. století.

V muzeu lze zakoupit kopie historického skla, moderní a tradiční skleněnou bižuterii, katalogy muzejních výstav a odbornou sklářskou literaturu.

Expozice: stylový a technologický vývoj českého sklářství a krátkodobé výstavy věnované významným etapám sklářské historie, výtvarníkům, sklářským firmám a odborným školám.

Leden - Prosinec Út - Ne 9:00 - 17:00

Plné vstupné:40,00 CZK
Zvýhodněné vstupné:20,00 CZK
Rodinné vstupné:100,00 CZK Max. 2 dospělí a 2 děti