Muzeum Čtyřlístek

GSM: +420 773 556 211
E-mail: ctyrlistek@kulturadoksy.cz
Web: www.muzeumctyrlistek.cz

Muzeum Čtyřlístek se nachází v prostorách zámku v Doksech. V muzeu je umístěna stálá expozice věnovaná vývoji komiksu Čtyřlístek.

Mají své poštovní známky, celovečerní film, a dokonce i muzeum. O kom je řeč? No přeci o Čtyřlístku – Fifince, Bobíkovi, Myšpulínovi a Pinďovi!

Je to již více jak 40 let, kdy Jaroslav Němeček vdechnul život těmto čtyřem postavičkám a vznikl tak jedinečný český komiks. A není tajemstvím, že předobraz komiksu našel Jaroslav Němeček v Doksech a v jejich blízkém okolí, neboť Třeskoprsky jsou Doksy, Blaťák je Máchovo jezero a Bezzub je hrad Bezděz.

Proto není divu, že právě v Doksech vzniklo Muzeum Čtyřlístek, jediné v České republice.

V muzeu je stálá expozice věnovaná vývoji komiksu Čtyřlístek. Dozvíte se zde, jak tento komiks krůček po krůčku vznikal a jak se takový komiks vlastně tvoří. Obliba postaviček Čtyřlístku oslovila i Českou poštu a ve spolupráci s Jaroslavem Němečkem vydala v roce 2010 první poštovní známku s postavičkou Čtyřlístku, a sice s Fifinkou. V současné době mají svou poštovní známku všechny postavičky Čtyřlístku. Proto také tématu Čtyřlístek na poštovních známkách je v muzeu věnována velká pozornost.

Vzhledem k značnému zájmu o stará vydání Čtyřlístku začaly od roku 2002 vycházet reedice starších příběhů ve velkoformátovém vydání, v tzv. Velkých knihách Čtyřlístek jde samozřejmě i s dobou, proto jsou v muzeu dětem k dispozici různá multimédia s tématem Čytřlístku, čtyřlístkovské počítačové hry a řada logických her. Jedna část expozice je také věnována filmové adaptaci Čtyřlístku.

Raritou muzea je mimo jiné i to, že se zde můžete setkat se všemi postavičkami v téměř životní velikosti, nahlédnete do Fifinčiny kuchyně či spatříte Myšpulínovy vynálezy. V muzeu je i místo na hraní, kreslení, prostor pro besedy, přednášky.

Březen So 10:00 - 16:00
Duben So - Ne 13:00 - 16:00
Květen Po - Pá 13:00 - 17:00
Červen Po - Pá 13:00 - 17:00
Červenec - Srpen Po - Ne 10:00 - 17:00
Září Čt - Pá 13:00 - 17:00
Říjen 13:00 - 17:00
Listopad - Prosinec -- zavřeno

Plné vstupné:100,00 CZK
Rodinné vstupné:250,00 CZK Max. 2 dospělí a 2 děti
Děti:50,00 CZK
Studenti:60,00 CZK
Senioři:60,00 CZK senioři nad 65 let

Typ muzea: pro děti

18.6.2022 10:00 - 19.6.2022 17:00 Červnové tvoření ve Čtyřlístku

V muzeu Čtyřlístek si budete moci vyrobit záložku do knihy s motivem Čtyřlístku. Vstupné dle aktuálně platného ceníku muzea.

Všechny akce

Slavnostní otevření Muzea Čtyřlístek, autor: Archiv MěKS Doksy