Dlaskův statek

Služby v okolí

Vlaková zastávka: 0,1 km
Autobusová zastávka: 0,5 km

Dlaskův statek je typickou ukázkou pojizerského domu.

Bývalá svobodnická usedlost a rychta byla postavena v roce 1716 a od svého vzniku prodělal objekt četné stavební úpravy. Statek tvoří samostatnou jednotku obklopenou trámcovou hradbou se dvěma branami - horní zděnou s dřevěnou zvoničkou a dolní dřevěnou. Z původních staveb se v areálu dvora dochovala roubená stodola. Součástí usedlosti je socha Panny Marie z roku 1784 a patrový roubený špýchar, který byl v šedesátých letech přenesen z Malého Rohozce.

Expozice:
Ukázka vesnického obydlí
Zemědělské a řemeslnické nářadí

Poloha: v údolí Jizery, 2 km od středu města Turnov ve směru na Železný Brod, 5 minut od zastávky ČD Dolánky.

Dovolená s dětmi - nabídka

Dlaskův statek dětem přibližuje život v minulosti. V sezóně se zde příležitostně konají nejrůznější kulturní akce a slavnosti.

Dovolená bez bariér - nabídka

Bezbariérový přístup je na Dlaskův statek pouze do přízemí, ale raději s pomocí, jsou zde vysoké prahy.

Školní a zájmové pobyty - nabídka

Dlaskův statek je oblíbeným cílem školních výletů a exkurzí - představuje dětem, jak lidé na venkově v minulosti žili.

Leden -- zavřeno
Únor -- zavřeno
Březen - Květen Út - Ne 9:00 - 16:00
Červen - Srpen Út - Ne 9:00 - 17:00
Září - Říjen Út - Ne 9:00 - 16:00
Listopad -- zavřeno
Prosinec Út - Ne 9:00 - 16:00

V lednu, únoru a březnu otevřeno pouze při akcích Masopust a Velikonoce na Dlaskově statku.

Plné vstupné:40,00 CZK
Děti:20,00 CZK
Studenti:20,00 CZK
Senioři:30,00 CZK

Popisy exponátů v cizím jazyce: angličtina, němčina
Služby a vybavení: parkoviště, občerstvení, WC, prodej upomínkových předmětů, bezbariérový přístup
Typ muzea: vlastivědné

15.4.2017 Velikonoce na Dlaskově statku

Folklórní akce s kulturním programem a řemeslnými dílnami, řemeslný jarmark.

Všechny akce