Městské divadlo Jablonec nad Nisou

Telefon: +420 483 310 064, +420 483 320 595
E-mail: pokladna@divadlojablonec.cz
Web: www.divadlojablonec.cz

Budova divadla byla postavena podle stavebních plánů významné vídeňské firmy Fellner a Helmer v letech 1906 - 1907.

Spojení architektury a technického vybavení jej řadí k významným památkám celého regionu. K nejcennější součásti vybavení interiéru divadla patří soubor sto čtrnácti kusů původních secesních lustrů a nástěníků zachovaných v šestnácti rozdílných typech.

Ročně se v divadle odehraje přes dvě stě představení, kapacita hlediště je 512 míst k sezení a 80 míst k stání. Stálým návštěvníkům divadlo nabízí osm abonentních skupin zaměřených na činohru, hudbu, pohádky pro nejmenší, představení pro studenty, operu a balet.