Führichův dům

Chrastava, 463 31

E-mail: info@chrastava.cz
Web: www.chrastava.cz

Rodný dům malíře Josefa Führicha byl postaven v roce 1802 a dnes je státem chráněnou památkou.

Führichův dům je nejcennější památkou Chrastavy. Je to z důvodu architektonického, jde o hrázděnou stavbu z roku 1802, ale také z důvodu jeho historie. Jedná se o dům, kde vyrostl evropsky významný malíř Josef Führich.Expozice nás seznamuje se životem a dílem tohoto umělce. V přízemí je vidět původní nábytek. V patře tři lidové betlémy, výstava lepených papírových modelů hradů a zámků, galerie dalších chrastavských malířů. Raritou je malovaný pokojík. Dům je pobočkou Městského muzea a je to památka chráněná státem. Nachází se asi 200 m od náměstí.

Leden - Březen Po - Ne - zavřeno
Duben - Květen Po - Pá 9:00 - 15:00
So 9:00 - 15:00
Ne - zavřeno