Na Riegrovu stezku

Riegrova stezka

Máte rádi procházky přírodou a chcete se zároveň dozvědět i spoustu zajímavých informací? Pak přijměte pozvání do jednoho z nejkrásnějších koutů našeho regionu, přijměte pozvání na jedinečnou Riegrovu stezku.

Tato naučná stezka, která vede přírodní rezervací Údolí Jizery, nabízí celkem 15 zastavení věnovaných ochraně přírody, fauně a flóře, geologii, turistice a technickým zajímavostem v údolí. Informační panely umístěné na její trase poskytují návštěvníkům základní seznámení s přírodním bohatstvím a historií rezervace a obsahují texty v českém a anglickém jazyce, které jsou doplněny ilustračními obrázky a fotografiemi.

Cesta vede kolem několika vyhlídek, z nichž je krásný pohled na řeku Jizeru a její údolí. Ovšem k nejatraktivnějším místům stezky patří vstupní skalní brána u Bítouchova, kterou turisté překonají po 77 m dlouhé visuté lávce (galerii) umístěné 5,5 m nad hladinou řeky.

Riegrova stezka končí v Podspálově na soutoku řek Jizery a Kamenice. Zde se můžete občerstvit v hotelové restauraci, navštívit hydroelektrárnu ve Spálově a rozmyslet si, kam budou dále směřovat vaše kroky - do sklářského města Železný Brod, do Bozkova k dolomitovým jeskyním, Palackého stezkou ke zříceninám hradu Návarov, nebo zpět po horní hraně údolí (tzv. Kamenického stezkou) zpět do Semil…