Muzeum horolezectví v Jizerských horách

Jizerská 253
Hejnice, 463 62

GSM: +420 605 413 577

Muzeum horolezectví v Jizerských horách založili členové místního horolezeckého spolku v Hejnicích v malém domku naproti bývalému zbořenému hotelu Perun. Poznáte je podle tabule s obrazem Zvonu.

Expozice zaplňuje jednu místnost starými věcmi snesenými z půd fandů lezení po skalách z Hejnic, Frýdlantu a Nového Města pod Smrkem. Ti chtějí v dnešní době nových technologií připomenout své začátky. Stěny plné fotografií výborných horolezců a jejich umění od prvovýstupu na Uhlířovu čapku až k dnešním moderním cestám  doplňují dnes běžné věci z horolezecké výbavy, které si v době před revolucí museli lezci víceméně vyrábět sami.

Červenec - Srpen 14:00 - 17:00
So - Ne 9:00 - 12:00

I–VI, IX–XII, po telefonické domluvě.

Muzeum horolezectví Hejnice, autor: photo by © Horohejnice

Muzeum horolezectví Hejnice, autor: photo by © Horohejnice