Jizerské hory

Počet 2 lůžkových: 1
Počet 3 lůžkových: 1
Počet vícelůžkových: 4

společná koupelna TV ve společenské místnosti možnost vaření gril, ohniště hřiště parkoviště
Doplňkové služby:

Turistická chata v Kořenově v Jizerských horách se nachází asi 300 metrů za odbočkou k osadě Jizerka a Příchovice u hlavní silnice ve směru Tanvald a Harrachov. Kořenov je obec, která leží na hranicích dvou turistických regionů Jizerské hory a Krkonoše.

Turistická chata TJ Turnov – ubytování:

K dispozici je zde 6 pokojů (8, 7, 7, 5, 3 a 2 lůžka), lůžkoviny jsou v ceně ubytování. Chata je vybavena sprchami, WC, společenskou místností a jídelnou (spojené prostory), vybavenou kuchyňkou, sušárnou, lyžárnou, venku je pak k dispozici ohniště a travnatá plocha využitelná např. pro malou odbíjenou.

Turistická chata TJ Turnov – stravování:

Cca 100 metrů od chaty je jídelna, kde si lze u správce chaty objednat stravování včetně jídelníčku.

Turistická chata TJ Turnov – okolí:

Nejbližší okolí je od chaty je 350 m dlouhá sjezdovka Bavorák s poma-vlekem. Ve vzdálenosti asi 4 km je větší skiareál Rejdice se sedačkovou lanovkou. Velmi lákavé a autem bez problémů dostupné (cca 8 km) je známé špičkové lyžařské středisko Harrachov s jedinečným „mamutím můstkem“. Další skiareály naleznete v Desné, na Tanvaldském Špičáku, v Pasekách, Rokytnici nad Jizerou a v neposlední řadě i ve vzdálenějším Špindlerově Mlýně a jeho okolí.

V bezprostředním okolí jsou desítky kilometrů stop pro běžkaře, které navazují na trasy směrem na Smědavu a Bedřichov nebo na západní Krkonoše (včetně nástupu na nejoblíbenější Jizerskou nebo Krkonošskou magistrálu).

Celá oblast je hustě protkána značenými turistickými stezkami. Cyklisté mohou využít silniční síť, turistické stezky i značené cyklotrasy.

Školní a zájmové pobyty - nabídka

Turistická chata TJ Turnov je vhodná pro ubytování pro školy, školy v přírodě a jiná dětská soustředění.