Ski areál Harrachov - Čertova hora

Skiareál Harrachov, autor: Archiv: Skiareál Harrachov

Krkonoše

Sportovní areál Harrachov, a. s.
Harrachov, 512 46

Telefon: +420 481 529 353, +420 481 528 151, +420 481 529 611
E-mail: areal@harrachov.cz, lanovky@skiareal.com
Web: www.skiareal.com

Sněhové informace

Zimní provoz ukončen! Lanovky mimo provoz! Probíhá pravidelná údržba a příprava na letní sezónu. Letní provoz bude zahájen 29.4. 2016
Počasí a teplota- °C
Podmínky mimo provoz
Typ sněhu a výška pokrývky-od cm do cm
Provoz areálumimo provoz
Sjezdovkymodrá a červená, černá, červená, modrá

snowboardová dráha lyžařská škola lyžařská škola půjčovna lyží skiservis parkoviště občerstvení občerstvení umělé zasněžování technická úprava svahu noční lyžování skibus

Moderní lyžařský areál vybudovaný na svazích Čertovy hory.

Dopravu na Čertovu horu zajišťují dvě čtyřsedačkové lanovky. Lanovka Harrachov-Čertova hora (Delta) v centru a lanovka Rýžoviště-Čertova hora (Alfa).

Asi 200 m od lanové dráhy Delta směrem k areálu velkých můstků se nachází LV Doplik. LV Doplik je umístěn na nejmírnější spodní části sjezdovky Červené II, a proto je vhodný hlavně pro začátečníky, děti nebo pro méně zdatné lyžaře.

Další lanovkou v Harrachově je lanovka Můstky. Ta slouží k přepravě skokanů a techniků na nájezdové věže můstků v době závodů.

Večerní lyžování je provozováno na LV Doplik.

Sjezdové tratě

Z Čertovy hory se spouštějí celkem čtyři sjezdovky různých obtížností. Tři sjezdovky (Černá, Modrá, Červená I.) končí u lanové dráhy Alfa na Rýžovišti. Do centra města, k lanovce Delta, pak můžete sjet po sjezdovce Červená II. Červená II. ve své spodní části přechází do mírného profilu, a proto je vhodná pro děti, začátečníky a méně zdatné lyžaře. Obslužnost spodní části Červené II. zajišťuje LV Doplik, kde se také provozuje večerní lyžování.

Propojení sjezdovky Červená II. v centru se sjezdovkami v Rýžovišti je realizováno 50 metrovou propojkou na vrchu Čertovy hory.

Na všech sjezdovkách je vybudován zasněžovací systém.

Ceník pro zimní sezonu najdete zde

Informace o skibusech najdete zde

Aktivní dovolená - nabídka

Kvalitní sjezdové tratě, běžecké tratě s napojením na lyžařskou magistrálu, další možnosti sportovního vyžití v Harrachově.

Lyžařské areály

Čtyřsedačková lanovka: 2