Hasičské muzeum Čikvásky

Čikvásky
Košťálov, 512 02

GSM: +420 728 333 642, +420 606 754 662

Hasičské muzeum vzniklo v bývalé hasičárně v Čikváskách a bylo slavnostně otevřeno 25. května 2013.

Člen hasičského sboru v Košťálově, nadšený sběratel a starousedlík z Čikvásek, pan Václav Vít, shromáždil, a za finanční pomoci obce Košťálov zrekonstruoval, požární techniku.

Mezi exponáty vyniká stříkačka na ruční pohon tažená koňmi - lehký čtyřkolový hydrofon koňského typu s příslušenstvím z roku 1893, přenosná motorová stříkačka typu PS8, rok výroby 1952-53. Dvoudobý, dvouválcový motor chlazený vodou z čerpadla s výkonem 31 koní je stále ještě funkční a dále můžete vidět pomocnou techniku jako např. lezecké žebříky, přilby, vědra na vodu, plácačky na uhašení ohně, příruční a konopné hadice s koncovkami, spojkami a navijákem.

Hasičské muzeum se nachází uprostřed obce Čikvásky vedle kapličky. Otevřeno je denně na zavolání. Zájemci kontaktujte, prosím, pana Zumra na tel. 606 754 662 nebo paní Vítovou na tel. 728 333 642.

U muzea je altánek k posezení.

všechny měsíce --

Na základě telefonické dohody kdykoliv.

Zdarma

Hasičské muzeum Čikvásky, autor: archiv Hasičské muzeum Čikvásky