Poznávání Frýdlantska: muzea a tajný posel

Žijící skanzen, autor: MAS Frýdlantsko

Frýdlantsko

V roce 2013 vznikla na Frýdlantsku společná nabídka, která návštěvníkům představuje muzea a expozice v malebné oblasti pod severními svahy Jizerských hor. Vyberte si některé z nich a udělejte si prima výlet na Frýdlantsko.

"Poznávání Frýdlantska: muzea a tajný posel" nabízí návštěvu „klasických“ muzeí (Frýdlant, Nové Město pod Smrkem), skanzenů a expozic života na venkově (Jindřichovice pod Smrkem, Pertoltice, Raspenava, Černousy-Ves, Dolní Řasnice), expozic zaměřených na určité téma (Železniční muzeum ve Frýdlantě, Jizerskohorské technické muzeum v Bílém Potoce, Horolezecké muzeum v Hejnicích) nebo netradičního, komunitně založeného a vedeného muzea obce (Višňová). Některá muzea je možné poznávat hravou formou, s příběhem tajného posla vévody z Valdštejna.  Na děti a dospělé, kteří je do muzeí doprovodí, čekají sběratelské špendlíky – “placky” s motivy muzeí, originální omalovánky a hlavně zajímavé příběhy, které v muzeích najdou.

Informace, otevírací dobu muzeí (některá jsou přístupná jen v letní sezoně) a aktuální novinky: www.muzea-frydlantsko.cz.