Lužické hory a Žitavské hory

Stráž pod Ralskem, 471 27

Typ zařízení: rybník, jezero, přírodní koupaliště
Možnosti sportovního vyžití: hřiště, kurty, plážový volejbal

Vodní nádrž Horka je místem vhodným nejen k procházkám a odpočinku, ale i ke sportovním aktivitám.

Roku 1914 byla na východním okraji Stráže pod Ralskem napuštěna vodní nádrž Horka (Horecký rybník) na řece Ploučnici. Výška hráze je 6 m, vodní plocha zaujímá 69,5 ha. Dnes je využívána k rekreaci a vodním sportům. Zájemci o vodní lyžování se zde mohou věnovat jízdě za člunem či závěsnému lyžování.

Rozloha: 73 ha

Poloha: