Minimuzeum panenek

GSM: +420 602 647 229
E-mail: hladikova.sm@gmail.com
Web: mini-muzeum-panenek-v--semilech.webnode.cz

Semiské Minimuzeum panenek vzniklo v polovině roku 2021.

Jsou zde umístěny starožitné panenky, kočárky, hračky, pokojíčky a doplňky sahající až do počátku 19. století. Kromě výstav, které jsou v muzeu časově obměňovány, se zúčastňujeme různých výstav a festivalů v rámci celé republiky. V roce 2021 jsme na III. Festivalu panenek v Plzni získali první místo v kategorii starožitných panenek. Minimuzeum je také specifické v tom, že se tam děti mohou s panenkami vyfotit, pohoupat se na historickém koníčkovi, dokonce si povozit kočárek s panenkou. Rodiče tam mají koutek pro posezení a mohou svým potomkům zakoupit  kromě  turistické vizitky  i drobnosti (malé kočárky, panenkové pexeso, případně šatičky na panenky).

Reportáž Českého rozhlasu

panenky (3)