Home Credit Arena a Sport Park Liberec

Vybavení: WC, sprchy
Další možnosti: občerstvení, parkoviště
Druh kurtů: vnitřní, venkovní

Vybavení a služby: parkoviště, bezbariérový přístup, šatny, WC, sprchy, občerstvení, půjčovna sportovního vybavení, instruktor, vedené hromadné cvičení
Typ sportovního zařízení: stadion, sportoviště, sportovní hala, zimní hala

Významným příspěvkem ke kulturnímu a sportovnímu životu města bylo postavení liberecké multifunkční haly pod názvem Tipsport arena, která získala ocenění Stavba roku 2006 „za vytvoření velkorysého sportovně kulturního centra se zřetelem k urbanistickému řešení, stejně jako se zřetelem k nápaditému řešení rozmanitých interiérů“. Od 31. 10. 2014 se tento objekt nazývá Home Credit Arena

Moderní Home Credit Arena s kapacitou až 10 000 diváků slouží jako sportovní zařízení a zároveň se stala místem pro pořádání významných kulturních a společenských akcí. Hokejová extraliga v podání Bílých Tygrů Liberec, světové akce jako Davis Cup, Česká pojišťovna Cup či Freestyle Motocross a koncerty českých i zahraničních hvězd jako Deep Purple, to je jen výčet z celkové nabídky akcí pořádaných v liberecké Home Credit Areně, která je po technické stránce i svým standardem a profesionálními službami srovnatelná s obdobnými halami v Evropě i ve světě.

Liberecká Home Credit Arena, to ale není jenom moderní hala s univerzálním zázemím. Součástí celého multifunkčního areálu Sport Park Liberec jsou i další sportoviště:

Hala pro indoorové sporty - nabízí hřiště pro florbal a volejbal, 4 dvorce pro badminton, 2 ricochetové dvorce, 2 stole pro stolní tenis a tenisový dvorec s povrchem JAPEX; v nabídce je kromě pronájmu dvorců i zapůjčení vybavení; součástí haly je také moderní sociální zařízení včetně sprch.

Sportovní hala Kort - multifunkční sportovní hala s taraflexovým povrchem pro florbal, basketbal, tenis, fotbal a házenou; součástí je i posilovna určená k pronájmu sportovním oddílům.

Tenisový areál - 3 venkovní antukové tenisové dvorce, které je možné využít i na volejbal a nohejbal. Součástí areálu je i beachvolejbalové hřiště.

Atletický a fotbalový stadion - travnaté fotbalové hřiště o rozměrech 100 x 68 metrů a 8dráhový 400 metrů dlouhý tartanový ovál s vodním příkopem a sektory pro lehkoatletické disciplíny.

Fotbalové hřiště s umělou trávou - tréninkové hřiště o rozměrech 90 x 45 metrů s umělou trávou první generace a brankami.

Baseballový a softbalový stadion - areál s travnatým hřištěm pro baseball a softbal.

Travnaté hřiště pro americký fotbal - hřiště o rozměrech 117 x 76 metrů pro americký fotbal, které je možné využít i jako tréninkové hřiště pro fotbal a další sporty; v provozu od jara 2008.

Aerobní sál - sál o rozměrech 16 x 36 metrů je ideálním prostorem pro trénink juda i ostatních bojových a aerobních sportů.

Gymnastický sál - specializovaně zařízená gymnastická tělocvična o rozměrech 32 x 70 metrů s nastálo připraveným gymnastickým nářadím i náčiním; součástí je i „molitanová jáma“ pro bezpečný trénink.

Herna stolního tenisu - 8 moderních stolů pro stolní tenis; v nabídce je i zapůjčení vybavení.

Kuželna - herna se 4 plnoautomatickými kuželkářskými dráhami.

Bowling - herna s 10 moderními bowlingovými dráhami splňujícími světové parametry; speciální dráhy pro handicapované.

Střelnice - pětistavová 25metrová a 50metrová střelnice a 100metrová střelnice o dvou stavech (vybavené kamerovým vyhodnocovacím systémem), 2 projekční střelnice (jedna pro ostrou střelbu) a laserová střelnice; bezbariérový přístup s patřičným vybavením pro handicapované střelce; celoroční provoz; součástí je stylově zařízený střelecký klub s vlastním barem.

A-Styl centrum - centrum liberecké taneční školy A-Styl nabízí řadu pohybových aktivit i tanečních kurzů pro všechny věkové kategorie od předškolních dětí až po seniory. Součástí centra je i solárium a solná jeskyně či bar s občerstvením a teráskou.

Kromě sportovišť se v areálu Home Credit Areny nacházejí také bary, Buddy Bar, Fanshop Bílých tygrů Liberec a BK Kondorů Liberec a Hotel ARENA***.

Dovolená bez bariér - nabídka

Tipsport arena má bezbariérový přístup. Zdejší střelnice nabízí bezbariérový přístup s patřičným vybavením pro handicapované střelce a speciální dráhy pro handicapované má i zdejší bowling.

8.4.2017 5:00 - 24.6.2017 11:00 Liberecké Všeho Trhy

Opět od března 2017 se budou každou druhou a čtvrtou sobotu v měsíci od jara do podzimu konat na ploše centrálního parkoviště u Home Credit Areny Liberecké Všeho Trhy.

Všechny akce