Městské divadlo Železný Brod

Městské divadlo Železný Brod, autor: Kulturní a informační středisko Železný Brod

nám. 3. května 1
Železný Brod, 468 22

Telefon: +420 483 333 999, +420 483 333 925
E-mail: kultura@zelbrod.cz
Web: www.zeleznybrod.cz

V městském divadle se každoročně odehraje množství divadelních představení a koncertů.

Divadlo se nachází v prvním poschodí budovy radnice. Jeho kapacita je 302 míst.

Divadlo bylo vybudováno spolu se stavbou nové radnice v roce 1890. O dva roky později jeviště slavnostně otevřel Divadelní ochotnický spolek Tyl ze Železného Brodu hrou "Probuzenci".

Oponu pro městské divadlo namaloval v roce 1923 malíř Vlastimil Rada společně s Václavem Rabasem, tato se nyní nachází v městské galerii Vl. Rady. Současnou oponu namaloval v roce 1980 sochař Miroslav Hracha.

Divadlo využívají jak zájezdové scény, tak místní ochotnické spolky DS Tyl Železný Brod a Studio Hamlet.

Provozování a správa divadla, stejně jako spolupráce s divadelními ochotnickými spolky, spadá do kompetence Informačního a kulturního střediska Železný Brod.

V průběhu let prošlo divadlo řadou přestaveb a rekonstrukcí, z nichž největší byla provedena v roce 1996.

23.2.2022 19:00 Neperte se, prosím vás! - rezervace vstupenek

Rezervace vstupek na veselou komedii v podání divadla Divadlo Palace Praha probíhá v TIC Železný Brod.

9.3.2022 19:00 Tak krátký čas na život

...aneb Životní příběh básníka Václava Hraběte v podání Turnovského undergroundu.

13.3.2022 15:00 Posezení s dechovkou

Účinkují a dechová hudba Broďanka ze Železného Brodu a dechová hudba Táboranka z Košťálova se svými hosty.

Všechny akce

budova radnice, autor: Kulturní a informační středisko Železný Brod