Městské divadlo Mladá Boleslav

Telefon: +420 326 323 269, +420 326 734 990, +420 326 328 553
E-mail: divadlo.predprodej@seznam.cz
Web: www.mdmb.cz

Budova divadla v Mladé Boleslavi byla postavena v letech 1906 - 1909. Divadelní činnost v tomto městě má však své počátky již ve 40. letech 19. století.

Autorem interiéru postaveném v neobarokním stylu je vídeňská firma Fellner a Helmer, tehdy jedna z nejlepších na světě. Exteriér budovy ve stylu secese vytvořili architekti Jan Kříženecký a Emil Králík. Budovu divadla zdobí keramické masky znázorňující jednotlivé druhy dramatického umění, věnce, socha bohyně divadla Thálie s heslem Umění - síla života. Nejcennější část výzdoby tvoří sousoší od sochaře Jana Štursy a opona Theodora Hilšera oslavující umění Mladoboleslavska.

V angažmá mladoboleslavského divadla se vystřídala celá řada známých herců a hereček současnosti. Svoji kariéru zde začínalo mnoho mladých talentovaných herců, kteří nyní působí v pražských divadlech. Hostují zde také divadelní soubory z ostatních českých měst.

27.11.2021 10:00 - 16:00 Dřevosochání v parku u divadla

Park u Městského divadla v Mladé Boleslavi.

27.11.2021 17:00 Adventní zpívání před divadlem

U Městského divadla v Mladé Boleslavi.

Všechny akce

Městské divadlo Mladá Boleslav