Heřmanička, autor: Archiv: Železniční muzeum FOD

GSM: +420 721 404 011, +420 606 302 260
E-mail: spolek.fod@seznam.cz
Web: www.hermanicka.wz.cz

Spolek Frýdlantské okresní dráhy otevřel v areálu bývalého lokomotivního depa F.O.D. netradiční železniční muzeum. Návštěvníkům nabídne prohlídku historických vozů, drážní techniky a fotografií z tratí Frýdlantské okresní dráhy.

Muzeum se nachází v areálu bývalého lokomotivního depa F.O.D. - Č.S.D. ve Frýdlantě, Žitavská ul., pár minut pěší chůze od železniční stanice.

Přístup z železniční stanice je ulicemi Nádražní a Žitavská, před železničním přejezdem vpravo, parkování možné v ulici Úzká. Do areálu muzea není vjezd motorových vozidel z bezpečnostních důvodů povolen.

Muzeum bude otevřené jen o letních prázdninách, a to pouze v sobotu. Součástí prohlídky je i odborný výklad.

Otevřeno i jako doprovodný program Valdštejnských slavností!

Červen - Srpen So 9:00 - 16:00

Telefonicky lze domluvit návštěvu i mimo otevírací dobu. Vstupné v tomto případě činí 30,-Kč a je nutné zakoupit minimálně 5 vstupenek.

Heřmanička, autor: Archiv: Železniční muzeum FOD

Heřmanička