Informační středisko Správy CHKO Český ráj v Arboretu Bukovina

GSM: +420 606 704 924
E-mail: sev.ceskyraj@seznam.cz
Web: www.sevceskyraj.cz

Informační středisko chráněné krajinné oblasti Český ráj Bukovina se nachází v areálu arboreta Bukovina, v přírodní rezervaci Hruboskalsko.

Arboretum na Bukovině založil tehdejší majitel hruboskalského panství Jan Lexa z Aehrenthalu se svým správcem Leopoldem Angrem kolem roku 1860. V arboretu se nachází jedna z nejstarších sbírek dřevin a jedna z prvních pokusných ploch na pěstování severoamerických dřevin ve Střední Evropě. Spatříte zde několik desítek cizokrajných i domácích druhů dřevin a jejich kultivarů, často úctyhodného stáří.

V roce 2005 proběhla rekonstrukce altánu, který byl postaven v druhé polovině 19. století ve švýcarském stylu a je charakteristický hrázděným zdivem. Je součástí kulturní památky Zámek Hrubá Skála a slouží jako informační středisko Chráněné krajinné oblasti Český ráj.

Činnost informačního centra:

• informace o CHKO Český ráj
  • prodej publikací o přírodě a krajině Českého ráje
  • prodej map, pohlednic, turistických vizitek a jiných turistických předmětů
  • prodej regionálních produktů a výrobků
  • pořádání akcí pro veřejnost
  • nabízí průvodcovskou činnost (po domluvě)

Červen - Srpen všechny dny v týdnu 10:00 - 18:00

Otevírací doba duben - květen: PÁ 14 - 17 hod. SO 10 - 17 hod. NE 10 - 15 hod. Otevřeno i o státních svátcích.

Služby a vybavení: občerstvení

Arboretum Bukovina