Drábovna (Maloskalská)

Malá Skála, 468 22

Drábovnu charakterizuje mnoho romantických zákoutí s pískovcovými skalními městečky.

Menší pískovcové skalní město leží na pravém břehu Jizery mezi Malou Skálou a Vranovským údolím. Najdeme zde skromné zbytky středověkého hradu. Je tu také archeologické naleziště z mladší doby kamenné - sídliště lužického lidu. Vrcholová plošina je rozdělena divokými roklemi do několika částí. Mezi nejzajímavější rokle patří Vondrova, Foukané díry, Přední a Zadní Kostel a Varta.

Přístup: Odbočka z červeně značené turistické trasy z Turnova na Frýdštejn

Maloskalská Drábovna, autor: Jiří Morávek