CHKO Kokořínsko

Mělník, 276 01

E-mail: kokorin@nature.cz
Web: www.kokorinsko.ochranaprirody.cz

Chráněná krajinná oblast Kokořínsko se rozkládá na území 265 km2, asi 40 kilometrů severozápadně od Prahy. Oblast Kokořínsko je navštěvovaná zejména pro svoji romantickou přírodu. Kokořínsko nabízí široké možnosti rekreačního vyžití pro turisty i cykloturisty.

Geologicky patří Kokořínsko k České křídové pánvi. Tvoří ji druhohorní usazeniny, a to převážně hrubozrnné pískovce. Nejvýznamnějším údolím Kokořínska je údolí řeky Pšovky. V Kokořínsku se také nacházejí velmi zajímavé skalní útvary a města, které se vyvinuly zvětráváním skalních plošin. Největší dominantou oblasti je romantický hrad Kokořín.

CHKO Kokořínsko - Husa, autor: Milan Drahoňovský

CHKO Kokořínsko - Husa