Chráněné území Dvorský les, hřeben Rýchory

Krkonoše

Horní Maršov, 542 26

Východokrkonošský hřeben Rýchory leží mezi Horním Maršovem, Žacléřem, Albeřicemi a Babím. Oblastí Rýchor vede naučná stezka.

Na úbočí Dvorského lesa se kdysi těžívalo stříbro a zlato, odtud pramení název Zlaté Rýchory. Ve vyšších polohách se tu dochovaly přírodě blízké pralesy (Dvorský les), vzácné lokality původní květeny (Rýchorská květnice) i některé kulturní památky. Mezi ně patří například barokní kříž z počátku 19. století či pozůstatky zaniklé obce Sklenářovice.

Chráněné území Dvorský les, hřeben Rýchory