Přírodní rezervace Marschnerova louka

Lužické hory a Žitavské hory

Chřibská, 407 44

Přírodní rezervace Marschnerova louka leží asi kilometr severně od Dolní Chřibské pod samotou Liščí Bělidlo.

Vyhlášena byla na konci roku 1995 a pojmenována podle známého amatérského botanika Šluknovského výběžku. Zřízena byla k ochraně slatinné a vlhké louky s porosty ostřic a sušších biotopů. Nalezeno zde bylo 234 druhů vyšších rostlin. K těm významným patří prstnatec májový, prstnatec fuchsův a kruštík bahenní. Z chráněných druhů zde rostou také suchopýry, vachta trojlistá a tuřice Davallova. Z živočichů zde najdeme kobylku horskou, saranče a mandelinku, z ptáků byl zaznamenán strnad obecný nebo cvrčilka říční. Z drobných savců například myška drobná.

Přírodní rezervace Marschnerova louka