Budova městské knihovny, Jilemnice

Budova Městské knihovny, Jilemnice

Krkonoše

Jilemnice, 514 01

Budova dnešní městské knihovny pochází z počátku 18. století. Původně byla postavena jako správní budova panství Harrachů, poté sloužila jako ubytovna vysloužilých panských zaměstnanců.

Ve východním křídle budovy sídlí od roku 1994 Městská knihovna Jaroslava Havlíčka, která využívá prostory starobylého domu, patřího k nejcennějším památkovým objektům města. Přehledně uspořádané prostředí s bezbariérovým přístupem je v hlavním sále s klenbami rozděleno do jednotlivých oddělení. Oprava domu byla dokončena v roce 1998, kdy bylo také do průchodu umístěno torzo harrachovského erbu - tři zlatá pera a zlaté rouno.

Další historické památky: historické budovy

Budova Městské knihovny, Jilemnice