Budova radnice a divadla, Sobotka

Sobotka, autor: archiv KHK (CPP II)

nám. Míru 6
Sobotka, 507 43

Budova radnice je významnou stavbou Sobotky. Původně renesanční Chybovský dům byl v roce 1668 přestaven barokně a později empírově.

K radnici přiléhá budova divadla, jejíž strop byl původně vymalován dle návrhu Josefa Mánesa. Prostor původně sloužil jako centrální sklad soli pro region. Proto se také setkáme i s názvem divadla Solnice. Před rokem 1989 bylo v divadle umístěno místní kino. V současné době je objekt využíván jak na promítání filmů, tak na uvádění divadelních představeních. A to nejenom v průběhu roku, ale  především v době, kdy v Sobotce probíhá festival Šrámkova Sobotka.

Další historické památky: historické budovy

Sobotka, autor: archiv KHK (CPP II)

Sobotka