Budova radnice, Mělník

Máchův kraj

náměstí Míru 1
Mělník, 276 01

Radnice pochází z 15.století, kdy vznikla přestavbou původní gotické rychty. V roce 1765 radnice vyhořela a v roce 1793 byla obnovena v pozdně barokním stylu.

Z 18. století pochází věž, která dnes k radnici neodmyslitelně patří. Nad vchodem je umístěna barokní malba Klanění Tří králů z roku 1664. V jihovýchodní části jsou zazděna historická měřidla - loket český (0,59391 metru) a loket vídeňský (0,777558 metru).

Další historické památky: historické budovy