Hraběcí čekárna, nádraží Doksy

Hraběcí čekárna

Máchův kraj

Doksy, 472 01

Na vlakovém nádraží v Doksech je k vidění tzv. hraběcí čekárna, která sloužila rodině Valdštejnů.

Ti se výrazně zasloužili o to, že nová železniční trať z Bakova do České Lípy vedla právě přes Doksy.

V čekárně jsou na obou protilehlých stěnách obrazy Velkého rybníka a zámku od pražského malíře Hugo Ullika (1838 - 1881) z roku 1869.

Klíč od čekárny je možno vyžádat u přednosty stanice. Čekárna je přístupna pouze v otevíracích hodinách pokladny a za doprovodu zaměstnanců ČD.

Další historické památky: ostatní

Hraběcí čekárna