Krkonoše

Trutnov, 541 01

Památník s nádhernou vyhlídkou stojí na okraji Trutnova.

Památník generála Gablenze byl na návrší Šibeníku odhalen v roce 1868, dva roky po bitvě u Trutnova. Jedná se o 17 m vysoký litinový pomník ve tvaru obelisku. Na pomníku jsou uvedena jména padlých rakouských důstojníků a počty padlých z jednotlivých pluků. V kryptě památníku byly uloženy ostatky generála Gablenze.

Památník zároveň slouží jako rozhledna - litinový obelisk je dutý a jeho vnitřkem vedou schody až na vrchol. Z vrchu se můžete rozhlédnout po bývalém bojišti a je odtud pěkný výhled také na město a jeho okolí.

Další historické památky: sousoší