Radvanecký rybník

Sloup v Čechách, 471 52

E-mail: koupaliste.sloup@volny.cz
Web: www.obecsloupvcechach.cz

Typ zařízení: rybník, jezero, přírodní koupaliště
Vyžití:
Vybavení: sprchy, WC, občerstvení, restaurace, občerstvení, restaurace
Možnosti sportovního vyžití: půjčovna loděk a dalšího vybavení, hřiště, stolní tenis

Radvanecký rybník se rozkládá na severním okraji rekreační obce Sloup v Čechách, v širokém údolí Dobranovského potoka.

Břehy rybníka jsou z větší části zalesněné a na severu na ně navazuje poměrně velké rašeliniště. Na protější jižní straně je mohutná hráz s výtokem, procházejícím širokým uměle vyzděným tunelem.

V areálu koupaliště je k dispozici letní tábořiště s chatkami, restaurace, stánek, umývárny, sprchy s teplou vodou, WC venkovní i v budově a pro malé děti klouzačka do vody. Pláže jsou travnaté i písčité a dno koupaliště je písčité.

V půjčovně malých plavidel je k dispozici 8 loděk a pro majitele rybářských lístků je zde možnost zakoupení povolenek ke sportovnímu rybaření.

Rozloha: 8 ha

Aktuální informace o kvalitě vody najdete na stránkách Krajské hygienické stanice www.khslbc.cz v sekci Vody ke koupání.

Dovolená s dětmi - nabídka

Písečná pláž, skluzavka do vody, aktivity pro děti.

Aktivní dovolená - nabídka

Rybník vhodný pro vodní sporty, okolí vhodné pro turistiku a cykloturistiku.

Radvanecký rybník

Radvánecký rybník, autor: Milan Drahoňovský