Galerie Granát Turnov - Zákaznické centrum

GSM: +420 737 206 691
E-mail: galerie@granat.cz
Web: https://www.granat.cz/galerie-granat/

V Galerii Granát představuje družstvo Granát, d.u.v., Turnov český granát a český granátový šperk ve vlastní expozici.
Granát, družstvo umělecké výroby, Turnov je tradičním výrobcem originálních šperků s českými granáty. Exponáty představují průřez sortimentem šperků za celých 66 let trvání zdejší výroby. Vystaveným unikátem je největší nalezený český granát z poslední doby o průměru 7,5 mm, který byl nalezen v r. 2015. Dále můžete zhlédnout sbírku drahých kamenů (např. acháty, jaspisy, zkamenělá dřeva), které byly nalezeny při těžbě českých granátů, ukázku broušení tohoto českého drahokamu či některou ze zlatnických technik a také si můžete najít a odnést český granát v jeho surové podobě.

V průběhu celého roku se v galerii střídají výstavy obrazů a uměleckých děl místních umělců. V letních měsících pravidelně probíhají dvě podvečerní prohlídky galerie, které organizujeme ve spolupráci s RTIC Turnov.Pro rodiny s malými dětmi jsou prohlídky zpestřeny loutkou krále Granáta.

Součástí galerie je prodejna dárků, kde nabízíme doplňkový sortiment výrobků s českými granáty. Jedná se především o dárkové sklo a dekorativní předměty. V přízemí budovy je družstevní prodejna šperků s českými granáty.

Vstupné:
Jednotné vstupné – 20 Kč
Děti do 16 let – zdarma

Vstupné na aktuální výstavu fotografií, grafiky nebo obrazů je zdarma.

V případě zájmu je možná rezervace termínu i pro skupiny. Těšíme se na vaši návštěvu.

Dovolená bez bariér - nabídka

Bezbariérový přístup ze zadní části budovy, kde je dále k dispozici výtah do patra galerie.

všechny měsíce Po - Pá 9:00 - 12:30
Květen - Srpen So 9:00 - 12:00

Aktuální otevírací dobu naleznete na webových stránkách galerie.

Plné vstupné:20,00 CZK

Výklad v cizím jazyce: ruština
Texty v cizím jazyce: angličtina, němčina, francouzština, španělština
Služby a vybavení: vstup se psy