Svijany 25

GSM: +420 739 589 473
E-mail: pivovar@pivovarsvijany.cz, exkurze@pivovarsvijany.cz
Web: www.pivovarsvijany.cz

Historie pivovaru ve Svijanech je velmi dlouhá. Zdejší pivovar patří k nejstarším v Čechách.
  • První zpráva o jeho existenci je z roku 1564. Od roku 1820 zde hospodařili Rohanové a později rodinná dynastie Kratochvílů. Po roce 1945 byl pivovar konfi skován a posléze znárodněn, stal se provozem Severočeských pivovarů n. p. V roce 1990 vznikl státní podnik Pivovary Vratislavice nad Nisou, jehož součástí byl i pivovar Svijany, v roce 1997 se pivovar stal součástí a.s. Pražské pivovary. Díky těmto změnám se ale stále více dostával do odbytové krize a hrozilo jeho uzavření. V roce 1998 se stala novým vlastníkem společnost Pivovar Svijany s.r.o. (od roku 2005 a. s.). Díky trpělivé práci týmu schopných lidí vedených ředitelem Františkem Horákem, a pod taktovkoufi nanční skupiny LIF, byla odbytová krize překonána. V roce 2001 byla prolomena magická hranice sta tisíc a v roce 2005 dvou set tisíc hektolitrů vyprodukovaného piva. Pivovar se vypracoval na jeden z největších nezávislých pivovarů v České republice.
  • Kvalita svijanského piva byla oceněna řadou cen na odborných i laických soutěžích. Svijanská piva postupně získala titul pivo České republiky, ředitel pivovaru František Horák byl vyhlášen pivovarskou osobností a osobností Liberecka, ocenění sládka roku získal i svijanský sládek Petr Menšík. Už od roku 1998 je každý nový typ piva ověnčen některou z cen degustačních soutěží i nejrůznějších spotřebitelských anket.
  • Svijanské pivo se rozváží nejen v blízkosti pivovaru, získává oblibu ve stále širším regionu, i za hranicemi republiky. Například v Německu se dnes Svijany točí již v několika desítkách restaurací. Pivo je trvale nabízeno i ve velkých obchodních řetězcích, Svijanské restaurace dnes můžete navštívit kromě Českého ráje a Liberecka například v Praze i Brně, ale i na Plzeňsku či v jižních Čechách. Nízkou návštěvností rozhodně netrpí ani útulná restaurace přímo v areálu pivovaru.
  • Pivovar Svijany vyrábí pivo klasickou technologií, zachovávající charakter po celém světě proslaveného českého piva plzeňského typu. Pivo není nijak chemicky ošetřeno ani pasterováno.
  • Sortiment: Svijanská desítka 10 %, Svijanský Máz 11 %, Svijanský Rytíř 12%, Kvasničák 13%, Svijanský Kníže 13 %, Svijanská Kněžna 13 %, Baron 15 %, Svijanský fanda 11%, Prémiový ležák "450", Svijanský Vozka, Weizen 12%.
  • Exkurze minimálně 10 osob. Hodinová prohlídka s ochutnávkou piva.
  • Pro naše příznivce jsme připravili drobné suvenýry a reklamní předměty.
    Reklamní předměty Pivovaru Svijany je možné zakoupit:
    na expedici ve Svijanech
    na expedici v Liberci
    v Pivovarské prodejně ve Svijanech

Leden - Prosinec Po - Pá 15:00 - 18:00
So - Ne 9:00 - 18:00

Exkurze je nutné předem telefonicky objednat minimálně 1 týden předem. Minimální počet osob na exkurzi je 10, maximální počet ve skupině 25 osob. Exkurze objednávat na tel.: 739 589 473.

Plné vstupné:70,00 CZK
Děti:50,00 CZK
Studenti:50,00 CZK
Senioři:50,00 CZK senioři nad 65 let

Pivovar Svijany - logo, autor: Pivovar Svijany a.s.

Pivovar Svijany - logo

Pivovar Svijany

Pivovar Svijany - káďě, autor: Pivovar Svijany a.s.

Pivovar Svijany - káďě

Pivovar Svijany - káďě, autor: Pivovar Svijany a.s.

Pivovar Svijany - káďě